Echipa noastră de Under 15 și-a amânat meciurile din cadrul primului turneu al Fazei Semifinale a Campionatului Național, care erau prevăzute să aibă loc în  8-9 februarie. Baschetbaliștii antrenați de Sergiu Popa vor juca în aceeași perioadă în European Youth Basketball League (EYBL).

Echipa noastră va juca primul turneu al Fazei Semifinale a Campionatului Național în perioada 22-23 februare, la Otopeni, adversare fiind echipele Dan Dacian București, ACS Champions București-Craiova și gazdele de la CS Otopeni. Programul meciurilor nu au fost stabilite încă. 

În celătalt turneu al grupei, vor juca echipele ACS Leii București, CSM Galați, Vlabon Arad, Ingerii Băniei Craiova, iar acest turneu va avea loc la Arad, în 8-9 februarie. 

În cadrul EYBL, echipa noastră va evolua în perioada 7-9 februarie la Cracovia (Polonia), Grupa B, turneul al doilea, împotriva echipelor USK Praga (Cehia),  CB Alcala (Spania), MBA Prievidza (Slovacia) și Next Step Academy (Italia). Vom reveni cu programul jocurilor din Polonia.